*****

БУРТОВИЙ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

* БЛОГ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ - [ TiMSO - ТІМСО ]

План + Файли до тренінгу “Відео/Аудіо монтаж: основи створення навчальних відео”

План проведення тренінгу ” Відео/Аудіо монтаж: основи створення навчальних відео

Теми для опрацювання
під час тренінгу

 

0.

Реєстрація учасників тренінгу

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

ПЕРЕГЛЯНУТИ АНКЕТУ

1.

Загальна інформація про Відео/Аудіо монтаж

лекція

2.

Розробка сценарію до свого навчального відео

практика

3.

Основи створення навчальних відео (Відео/Аудіо монтаж)

лекція

4.

Створення свого навчального відео

практика

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРЕНІНГУ

ВСТУП ДО ТРЕНІНГУ

Використання навчальних відео, на сьогоднішній день, є одним з самих активних способів залучення ваших учнів у навчально-виховний процес.  Якщо Вам необхідно (у цікавій, інноваційній, креативній формі) донести контекст навчального матеріалу, поділитися практичним досвідом або просто “поставити” ключові  проблемні питання, то відео – це саме той мотиваційний інструмент який допоможе реалізувати усі ці завдання якісно та ефективно.

Навчальний відеоматеріал – це універсальний інструмент який допоможе вчителю наочно, динамічно, емоційно, презентувати матеріал. За допомогою відео, з успіхом можуть бути реалізовані абсолютно всі дидактичні функції навчання: вивчення нового матеріалу, закріплення, повторення, узагальнення та подальший контроль знань… (текст на екрані)

Сьогодні у мережі є вже досить багато відеоматеріалів, які ми можемо використовувати у своїй педагогічній практиці але, разом з тим, залишається також багато питань щодо доречності, відповідності чужого контенту, його якості, й  подальших можливих наслідків використання чужих об’єктів інтелектуальної власності.

Що ж робити, у такому випадку? Вихід один – це створення своїх авторських відеороликів! Наш курс, з успіхом допоможе реалізувати Вам цю задачу! Відеопоради, відеоінструкції, покрокові детальні інформаційно-методичні матеріали – допоможуть Вам з успіхом реалізувати будь-яку вашу ідею!

По завершенню навчання ви навчитеся: генерувати  ідеї до ваших навчальних відео, писати сценарії та робити його розкадрування по сценам, підбирати й готувати необхідний контент (фото/відео/аудіо) до вашого проєкту, робити професійний (нелінійний) монтаж відео, зберігати й експортувати готовий відео-продукт.

НАВІЩО ВЧИТЕЛЮ ВЧИТИСЯ ЗНІМАТИ ТА МОНТУВАТИ ВІДЕО

Сьогодні, є беззаперечним той факт що відео – це не лише розваги та відпочинок, а ще й мега-потужний інструмент навчання. Сучасний вчитель, якщо він дійсно сучасний, просто не може не використовувати цей ефективний інструмент у своїй педагогічній практиці. Навчальне відео поєднує в собі одночасно два типи сприйняття інформації: візуальний та аудіальний. (Візуальний тип – унаочнення, створення умов для візуального спостереження. Аудіальний тип – когнітивна здатність сприйняття і обробки нової інформації, у першу чергу спираючись на слух.) Тому такий спосіб передачі інформації, вже на старті, виграє серед усіх інших (друкованих) носіїв  інформації.

Переглядаючи навчальні відео учні отримують можливість ставити його на паузу, переглядати відео ще раз, відмотати й переглянути ще раз незрозумілі, для себе, фрагменти або навпаки пропускати ті,  які вони гарно  розуміють. Усі ці фактори допоможуть вчителю зекономити свій час який він витрачає на пояснення нового матеріалу, а учні засвоять матеріал набагато краще самостійно обираючи потрібний саме йому обсяг необхідного навчального матеріалу.

У мережі Internet, сьогодні, вчитель може знайти достатню кількість відео, які він зможе використовувати під час навчально-виховного процесу. Це і готові тематичні відеоуроки, і різноманітні документальні фільми, і цікаві фрагменти художніх фільмів, і  короткі повчальні ролики, але вже готовий чужий контент не завжди підійде під стиль викладання вчителя та буде містити якісний матеріал.  Найкращий ефект, вчитель зможе отримати лише з власноруч створеним відео-контентом який органічно “впишеться” у навчально-виховний процес і буде максимально доречним саме на його уроці.

НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ ТА НАВИЧКИ ДЛЯ ВІДЕОЗЙОМКИ ТА МОНТАЖУ

Для того, щоб зняти й змонтувати цікавий та корисний відеоконтент, вчителю необов’язково вчитися 5 років на режисера й потім ще витрачати достатньо великі кошти на дороге професійне обладнання та програмне забезпечення. Сьогодні, якісне навчальне відео може зробити абсолютно кожен вчитель використовуючи свій смартфон та домашній ноутбук.

Але без базових навичок відеозйомки і монтажу тут також не обійтись! Давайте розглянемо які ж знання та навички повинен опанувати вчитель для самостійного створення свого першого навчального відео:

  • писати сценарій та робити його розкадрування по сценам;
  • орієнтуватися у технічних засобах запису відео й аудіо контенту;
  • підбирати або готувати власний контент (фото/відео/аудіо);
  • орієнтуватися у базових принципах монтажу відео;
  • працювати з необхідним програмним забезпеченням;
  • зберігати й експортувати вже готовий відео-продукт.

Під час роботи над завданнями, теоретичного та практичного характеру, нашого  дистанційного курсу “Створення навчального відео: від ідеї до результату!“, ми будемо дотримуватися саме такого алгоритму. Це саме ті базові знання та навички, які необхідно опанувати вчителю для створення свого першого навчального відео.

5 КРОКІВ ДО СТВОРЕННЯ СВОГО ПЕРШОГО  НАВЧАЛЬНОГО ВІДЕО

Stvorennya-video-1

Розглянемо детальніше 5 основних складових нашої формули успіху, яка нам допоможе створити якісно своє перше відео: Ідея + Сценарій + Контент + Монтаж + Експорт = Успіх

Stvorennya-video-2

1. Ідея

Як правило, робота над своїм відео починається з генерації ідей. Ідея – це основа вашого відео! Від вашої ідеї майбутнього ролика – залежить і його кінцевий результат. Тому рекомендуємо, на самому початку роботи над своїм відео-проєктом чітко окреслити його ідею (мета відео/кінцевий результат). Це допоможе Вам ефективно працювати на кожному з етапів роботи над своїм навчальним відео-проєктом.

2. Сценарій

Другим важливим етапом роботи є написання сценарію (структурування матеріалу). Сценарій ми завжди пишемо з урахуванням раніше поставленої мети та з чітким розумінням  очікуваних результатів від нашого майбутнього навчального відео, а саме: яку інформацію я хочу донести своїм учням; як я хочу це зробити; який саме результат учні повинні отримати від перегляду. Визначивши мету відео, ми легко визначимо й необхідний формат та стиль нашого навчального відео.

Рекомендуємо писати сценарій у два етапи.  Назвемо їх умовно літературний та режисерський сценарій. Спочатку пишемо літературний сценарій у якому намагаємося, максимально коротко але змістовно викласти увесь необхідний матеріал у вигляді звичайної розповіді. [ЗАВАНТАЖИТИ БЛАНК]

Орієнтовна структура літературного сценарію

Заголовок

Основний Текст блоку

Таймінг (+/-)

1. Проблема/Інтрига

Заголовок відео/Ключові питання

0:00 – 0:15 (сек.)
2. Вступ

Інформаційно-мотиваційний опис основної частини сценарію

Орієнтовний таймінг блоку

3. Основна частина

Основна інформаційна частина сценарію

– – –

4. Висновок

Висновок на основі мети та основного змісту

– – –

5. Заключний блок

Коротка констатація результатів/перспектив

– – –

 

Другим етапом роботи над сценарієм є написання режисерського сценарію. По суті, робота на цьому етапі – це розкадрування (представлення сценарію у вигляді послідовності кадрів) вже написаного літературного сценарію. [ЗАВАНТАЖИТИ БЛАНК]

Орієнтовна структура режисерського сценарію

Номер сцени

Таймінг

Зміст сцени/План сцени

Фонова музика

Диктор. голос

1. Проблема/Інтрига (Заголовок відео/Ключові питання)

Сцена 1.01

0:00-0:05

Титр заголовку / Тематичне фото (абстрація)

Фонова музика помірно,спокійно
(mp3-файл_01)

0:00-0:05
Дикторський текст відсутній

Сцена 1.02

0:05-0:15

Титр з ключовим питанням/ Тематичне фото або відео (вчитель на робочому місці)

Фонова музика помірно,спокійно
(mp3-файл_01)

0:05-0:15
Дикторський текст відсутній

2. Вступ (Інформаційно-мотиваційний опис основної частини сценарію)

Сцена 2.01

0:15-0:35

Тематичне відео з інтернету/ Послідовна зміна кадрів (учні, школа, освітній процес)

Фонова музика помірно,емоційно
(mp3-файл_02)

0:15-0:35
Дикторський текст (голос вчителя за кадром)

– – –

– – –

– – –

– – –

– – –

3. Основна частина (Основна інформаційна частина сценарію)

– – –

– – –

– – –

– – –

– – –

4. Висновок (Висновок на основі мети та основного змісту)

– – –

– – –

– – –

– – –

– – –

5. Заключний блок (Коротка констатація результатів/перспектив)

– – –

– – –

– – –

– – –

– – –

 

Заключним етапом роботи над сценарієм є перенесення відповідних номерів сцени з структури режисерського сценарію (Сцена 1.01, Сцена 1.02, …, …,) на загальний текст (зміст) літературного сценарію й остаточне його редагування (за необхідності).

3. Контент

Після розробки вдалої структури режисерського сценарію, остаточного редагування літературного та чіткого визначення необхідного формату й стилю подачі інформації,  ми будемо бачити об’єм  необхідного контенту й зможемо приступати до підготовки необхідних файлів (фото/відео/аудіо) для подальшого монтажу вашого відео. Підготовлені файли, для зручності роботи під час монтажу, рекомендуємо зберігати у відповідних папках на вашому ПК які потрібно називати номерами сцен з вашого сценарію (Сцена 1_01, Сцена 1_02, …, …,).

4. Монтаж

Змонтувати відео, виконавши усі вищезазначені дії,  не так вже й складно. Головне – це вміти користуватися програмою для редагування відео й вивчити увесь необхідний інструментарій який нам знадобиться для технічної реалізації нашого режисерського сценарію. У рамках нашого курсу, під час практичної роботи з монтування свого відео, у Вас буде можливість вивчити необхідний інструментарій керуючись нашими детальними інструктивно-методичними картками та відеоінструкціями.

5. Експорт

Буртовий Сергій Вікторович © 2016 Задати питання автору блога...