*****

БУРТОВИЙ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

* БЛОГ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ - [ TiMSO - ТІМСО ]

ЧИ МОЖЛИВО СТВОРИТИ КРОСВОРД ОНЛАЙН ЗА 2 ХВИЛИНИ?! ТАК!!!

СТВОРИТИ КРОСВОРД ОНЛАЙН ЗА 2 ХВИЛИНИ?!Доброго дня, шановні колеги! У цьому пості (чи можливо створити кросворд онлайн та ще й за дві хвилини:) пропоную розглянути можливі варіанти реалізації поставленої задачі.

Одразу почну з того що скажу: "Так! Це можливо". На нашому блозі, вже є матеріали які наочно показують як створити кросворд використовуючи спеціальний софт (на прикладі інструментальної оболонки Hot Potatoes) ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ОБОЛОНКА «HOT POTATOES V 6.0». ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. (детальні відеоінструкції щодо роботи з програмою шукайте у розділі блогу "ВІДЕО" – це матеріали онлайн тренінгу…)

Запропонований, у онлайн тренінгу для педагогічних працівників, варіант має цілу низку переваг і про це переконливо свідчать відгуки учасників тренінгу але що робити якщо кросворд потрібно зробити дуже швидко і вчитель не має достатньо часу на встановлення та налаштування відповідного програмного забезпечення. Вихід є! Це використання спеціальних онлайн сервісів Web 2.0 які дозволяють це зробити.

СТВОРИТИ КРОСВОРД ОНЛАЙН ЗА 2 ХВИЛИНИ?!

На сьогоднішній день, таких сервісів у мережі велечезна кількість і цілком ймовірно що вчитель витратить більше часу на пошук зручного сервісу на попереднє опанування його функціонального інструментарію, ніж на створення самого кросворду в онлайні. Спочатку ми думали запропонувати декілька варіантів сервісів Веб 2.0 для створення кросвордів для порівняння їхнього функціоналу але потім вирішили презентувати лише один, найзручніший на нашу думку.

Переглянте ролік нижче у якому показано як за 2-3 хвилини можна побудувати кросворд, перекинути його у текстовий редактор Ворд і віддрукувати потрібну кількість копій для ваших учнів!

УВАГА РОЛІК ГОТУЄТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЇ!!! ДЯКУЄМО ЗА РОЗУМІННЯ… ЗАЙДІТЬ НА СТОРІНКУ ПІЗНІШЕ…

Коротка анотація до відеороліку по створенню кросворду в онлайні

Якщо Ви вирішили створити електронний дидактичний матеріал до свого уроку у вигляді кросворду і часу на "ручну" побудову кросворду, або складання тематичних слів у сітку за допомогою спеціального софту, у Вас недостатньо, тоді рекомендуємо скористатися одним із зручних сервісів Веб 2.0, який дозволяє це зробити не швидко, а дуже швидко. Мова про сервіс CROSS.

Давайте розглянемо основні етапи побудови будь якого кросворду:

  1. підбір необхідних тематичних слів;
  2. формулювання запитань до тематичних слів кросворду;
  3. складання сітки кросворду (вертикаль/горизонталь)

Припустимо що у Вас вже є необхідний Вам набір тематичних слів та сформульовані визначення до слів і залишилося побудувати лише сітку. Це не так складно якщо скористатися вищезазначеним ресурсом автоматичної побудови кросвордів CROSS.

Основні можливості сервісу CROSS:

  • сервіс дозволяє генерувати сітки кросвордів з вашого набору тематичних слів до тих пір поки абсолютно всі слова не будуть задіяні в сітці кросворду і сітка вам сподобається "візуально".
  • після остаточної генерації сітки в онлайні є можливість експортування готового кросворду (+ відповіді/ключі) у текстовий редактор Word для подальшого редагування та публікації.

Коротка інструкція з побудови кросворду

У блок (зліва) наберіть з клавіатури набір своїх тематичних слів (або копіюйте з текстового редактора). Кожне слово повинне бути написано з нового рядка.

Встановіть потрібний вам розмір кросворда (за замовчуванням на сервісі стоїть – 25 клітин). Після цих дій нам залишиється лише натиснути на кнопку "Створити".

Після створення кросворду натискаємо "Скачати у форматі Word" (або порожній) або вже заповнений тематичними ключами-відповідями.

 

Залишити відповідь

Буртовий Сергій Вікторович © 2016 Задати питання автору блога...